36,00zł 30,60zł

Antigama - Intellect Made Us Blind
[12'' LP]

Antigama - Intellect Made Us Blind
Totalna grindowa rzeźnia. Na tej płycie nie ma wytchnienia, nie ma znaków zakazu, ani przysłowiowego oddechu. To wyziew wprost z serca Polski, Warszawy. Załoganci z teamu Antigama przyszykowali wszystkim słuchaczom prawdziwy zimny prysznic. "Intellect Made Us Blind" jest krążkiem wybitnym, który zasługuje na uwagę i słowa uznania.
Początek płyty to intro sugerujące muzykę współczesną. I tak jest w istocie. Twórczość grupy Antigama nie jest archaicznym grindowym łomotem. To sprawnie zagrana i nagrana muzyka współczesna, o charakterze i stylistyce punkowej, łamiącej wszelkie schematy i konwencje. Antigama czerpie garściami z dokonań muzyki grind, okraszając własne kompozycje swoimi, jakże charakterystycznymi akcentami. Zdumiewa potencjał zawarty na "Intellect Made Us Blind". Potencjał, którym śmiało można wypełnić kilka albumów. Rokicki i spółka stosują taktykę muzycznego blitzkrieg. Skuteczny i szybki atak na słuchaczy. Oczywiście cel zostaje osiągnięty, ponieważ obcowanie z tym krążkiem to czysta przyjemność. Nie ma sensu walczyć. Lepiej poddać się i w pełni rozkoszować muzycznym gwałtem Antigamy. "Pandemorphia", "Come & Go", czy "Synthesis" są żywą muzyczną kreacją, przynoszącą setki ciężkich, wyuzdanych i dopieszczonych muzycznych eksploracji. Na uwagę zasługuje również utwór "Savoir - Vivre Mastas", nagrany w towarzystwie Bogdana Kondrackiego (ex-Kobong), który drze gardło w niebogłosy, dodając muzyce grupy trochę innego wyrazu. Koniec płyty przynosi nieprzewidywalny "Improv", który zaskakuje podobnie jak początek "Intellect Made Us Blind".
Antigama szokuje poziomem swego debiutu. To sprawnie przygotowana muzyka, skomponowana i zarejestrowana na zupełnie przyzwoitym poziomie. Warszawiacy nie maja zupełnie czego się wstydzić, a wręcz odwrotnie. Antigama jest jedną z kilku grup poszukujących własnych środków wyrazu. Grup wymagających szerszego przedstawienia nie tylko rodzimemu gremium. (Vivo.pl)
Recenzje
Kategorie
Szybkie wyszukiwanie
Język
English Polski
Waluta
Akceptujemy
Twój koszyk jest pusty
Fat Ass Records