36,00zł 30,60zł

Antigama - Intellect Made Us Blind
[12'' LP]

Antigama - Intellect Made Us Blind
Totalna grindowa rzeźnia. Na tej płycie nie ma wytchnienia, nie ma znaków zakazu, ani przysłowiowego oddechu. To wyziew wprost z serca Polski, Warszawy. Załoganci z teamu Antigama przyszykowali wszystkim słuchaczom prawdziwy zimny prysznic. "Intellect Made Us Blind" jest krążkiem wybitnym, który zasługuje na uwagę i słowa uznania.
Początek płyty to intro sugerujące muzykę współczesną. I tak jest w istocie. Twórczość grupy Antigama nie jest archaicznym grindowym łomotem. To sprawnie zagrana i nagrana muzyka współczesna, o charakterze i stylistyce punkowej, łamiącej wszelkie schematy i konwencje. Antigama czerpie garściami z dokonań muzyki grind, okraszając własne kompozycje swoimi, jakże charakterystycznymi akcentami. Zdumiewa potencjał zawarty na "Intellect Made Us Blind". Potencjał, którym śmiało można wypełnić kilka albumów. Rokicki i spółka stosują taktykę muzycznego blitzkrieg. Skuteczny i szybki atak na słuchaczy. Oczywiście cel zostaje osiągnięty, ponieważ obcowanie z tym krążkiem to czysta przyjemność. Nie ma sensu walczyć. Lepiej poddać się i w pełni rozkoszować muzycznym gwałtem Antigamy. "Pandemorphia", "Come & Go", czy "Synthesis" są żywą muzyczną kreacją, przynoszącą setki ciężkich, wyuzdanych i dopieszczonych muzycznych eksploracji. Na uwagę zasługuje również utwór "Savoir - Vivre Mastas", nagrany w towarzystwie Bogdana Kondrackiego (ex-Kobong), który drze gardło w niebogłosy, dodając muzyce grupy trochę innego wyrazu. Koniec płyty przynosi nieprzewidywalny "Improv", który zaskakuje podobnie jak początek "Intellect Made Us Blind".
Antigama szokuje poziomem swego debiutu. To sprawnie przygotowana muzyka, skomponowana i zarejestrowana na zupełnie przyzwoitym poziomie. Warszawiacy nie maja zupełnie czego się wstydzić, a wręcz odwrotnie. Antigama jest jedną z kilku grup poszukujących własnych środków wyrazu. Grup wymagających szerszego przedstawienia nie tylko rodzimemu gremium. (Vivo.pl)
Recenzje
Kategorie
Szybkie wyszukiwanie
Język
English Polski
Waluta
Akceptujemy
Fat Ass Records